Продавец LEDLIGHT UKRAINE развивает свой бизнес на Prom.ua 8 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
5 отзывов
LEDLIGHT UKRAINE
+380977635791

Автоматизована система освітлення в корівнику

Автоматизована система освітлення в корівнику
Енергозберігаючі технології розповсюдилися у всіх напрямках господарської діяльності. І невеликі фермерські господарства і солідні агрохолдинги запроваджують технології, які дозволяють економити електроенергію.

23.02.21

    Просте застосування енергоефективного обладнання вже мало кого влаштовує, разом з економією господарства бажають отримувати і більший прибуток від своєї діяльності. І тут на допомогу приходять дослідження вчених, що вже не одне десятиліття вивчають вплив світла на свійських тварин, а саме на корів.

   Життєві показники тварин в значній мірі пов'язані з інтенсивністю освітлення та тривалістю світлої частини доби. В весняно-літій період, коли тривалість дня збільшується корови більш енергійні і спостерігається збільшення надоїв молока. На противагу, в осіння-зимовий період переважає темний період доби і тварини стають менш рухливі і їх продуктивність зменшується. Це пов'язане з інтенсивним виробленням мелатоніна при зменшенні загального освітлення. В свою чергу рівень мелатоніна регулює стан тварини і її продуктивність. Змінити цю ситуацію можна досить просто. Вчені довели що для підтримки корів в стані бадьорості необхідно протягом добі забезпечити освітлення приміщень протягом 16 годин на рівні 150-200Люкс. Причому спектр світла вибирається таким чином щоб в ньому переважало холодне біле світло (точніше приблизно в пропорції чотири до одного було біле та сине світло). Для більш природнього розподілення протягом доби інтенсивність світла повинна поступово збільшуватись починаючи з 4 годин ранку і вкінці дня знижуватись до мінімального рівня приблизно о 20 годині. На час, коли тварини відпочивають, освітлення змінюють на червоне. Це дозволяє не турбувати корів, оскільки в цій частині спектра вони дуже слабо відчувають світло. І в той же час людське око ще досить нормально бачить при такому освітленні і персонал може проводити на фермі необхідні роботи.

   Крім загального розподілу світлого і темного періоду доби досить ефективним з точки зору економії є зонування освітлення. Для зони кормового столу та зони доїння необхідне більш інтенсивне освітлення (саме ті 150-200 Люкс, про які йшлося вище) і навпаки в зоні відпочинку тварин краще знизити освітленість до 50-100 Люкс. Таким чином не тільки створюються комфортні умови утримання корів, а і зменшуються витрати на освітлення.

   Вся система освітлення ферми, з врахуванням всіх необхідних вимог, є досить складною і керувати нею вручну буде непросто. На допомогу приходять автоматика. Інженери компанії LRC вже тривалий час займаються розробкою та вдосконаленням системи керування освітленням smartAC. Це програмно-апаратний комплекс, який має модульну конструкцію, що в свою чергу дозволяє досить просто адаптувати його під різноманітні завдання. Зокрема система smartAC була встановлена та успішно працює в новому тваринницькому комплексі на 1500 голів.

   При монтуванні та настроюванні системи було враховано побажання замовників щодо створення повністю автономної системи керування, яка могла б самостійно підтримувати циклічну зміну освітлення протягом добі, плавне регулювання яскравості та щоденне підлаштування під астрономічний цикл. Крім автоматичного регулювання є можливість ручного керування, - доступ до інтерфейсу відбувається через будь-який пристрій, під'єднаний до мережі Internet. З’єднання захищене шифруванням і за необхідності може буте обмежене лише для обраних пристроїв. 

   Система керування освітленням пройшла випробовування і працює в штатному режимі декілька місяців. Після адаптаційного періоду, що тривав приблизно 4 тижні, обслуговуючий персонал відзначає, що збільшення світлого часу на протязі доби позитивно вплинуло на стан тварин, вони залишаються активними весь день. Порівняно з минулорічним періодом, коли восени об'єм молока зменшувався, зараз надої майже не змінилися. Також не менш вагомими є позитивні відгуки працівників ферми, які з новим освітленням отримали більш комфорті умови праці

Другие статьи
 • 28.04.21 Рекомендації по фітосвітлу
  Рекомендації по фітосвітлу

  Для підбору джерела фіто освітлення потрібно користуватися даними, отриманими вченими, для передбачуваної розрахункової інтенсивності світла (PPFD) для груп рослин:

  Полная версия статьи
 • 14.01.21 Світильник для стелі
  Світильник для стелі

  Світлодіодна панель LRC-LED-RP-18W призначена для установки в стелі з гіпсокартону і використовується для освітлення офісних приміщень. Простий монтаж і малі габарити роблять її ривабливим товаром при виборі освітлення.

  Полная версия статьи